INTERIER GROUP E-shop Židle a křesla Kancelářské zdravotní židle THERAPIA

Kancelářské zdravotní židle THERAPIA

THERAPIA - dlouhé sezení bez bolesti

Unikátní ergonomické židle THERAPIA díky své konstrukci podporují aktivní sezení a jsou tak vhodné pro dlouhodobé sezení.

 Aktivní sezení a ergonomie pracoviště

Sedět aktivně nebo dynamicky paradoxně neznamená cvičit během sezení. Neznamená to však, že byste měli na židli ztuhnout a nehýbat se. Pokud patříte k těm, kteří sedí téměř celý den, ať už nad studijními knihami či v práci u počítače, je třeba sedět na správné židli a dodržovat určitá pravidla:

Židle by měla splňovat určitý ergonomický standard

Na jaké kancelářské židli v práci nebo doma sedíme, tak se také cítíme. Proto by Vaše židle měla při dlouhodobém sezení umožňovat tzv. dynamické sezení. Takové židle jsou většinou označovány jako ergonomické nebo zdravotní a nejčastěji disponují ergonomicky tvarovaným sedákem i opěrákem. Mechanismus kancelářských židlí je často synchronní (nezávislé nastavení úhlu mezi opěrou a sedákem). Měl by umožňovat nastavení výšky sedáku pomocí plynového pístu, výšky zádové opěry (nezávisle na sedáku) a výšky područek. Běžné kancelářské židle nebo kancelářská křesla umožňují pouze nastavení základních funkcí, zpravidla výšku sedu. A však čím více má židle ergonomických funkcí, tím lépe ji lze individuálně nastavit a vyřešit tak více problémů.

Správná ergonomická židle pomůže řešit problematiku dlouhého sezení, není však alfou a omegou. Je třeba vyřešit také své pracoviště a celkový vztah k sedu.

Zvyknout si sedět správně

Zpočátku se zdravotní židle může zdát nepohodlná. Je třeba si ji nastavit dle vlastních parametrů a potřeb a to i postupně v průběhu několika dnů. První dny je vhodné sed kontrolovat a zjišťovat optimální nastavení tak, aby se sedící cítil co nejpohodlněji. Po jeho dosažení je pak pracovní sezení ideální a sedící se může plně věnovat pracovním povinnostem.

Přehled sortimentu ergonomických židlí Therapia.

zpět na: Židle a křesla


Kdo jsme a co vám nabízíme?

Již od roku 1996 úspěšně působíme v oblasti návrhů a realizací interiérů, a to jak administrativních budov a obchodních prostor, tak bytů a rodinných domů. Spolupracujeme s nápaditými architekty i spolehlivými projektanty a stavebními firmami. Zaměřujeme se na Zlínsko - Zlínský kraj (Zlín, Uherské Hradiště), ale jsme schopni uspokojit poptávky zákazníků z celé ČR. 

Jsme specialisté na kancelářské židle a kancelářská křesla

V našem e-shopu najdete velký výběr kancelářských křesel i židlí, a to od jednoduché kancelářské židle se základní mechanikou až po luxusní ergonomické manažerské kancelářské křeslo. Dále nabízíme kancelářský, bytový i speciální nábytek v typizovaném provedení i s možností výroby na míru.

INTERIER GROUP s.r.o.

Otakarova 1253 (naproti fin. úřadu)
686 01 Uherské Hradiště

Telefon:  572 551 826
Mobil:  725 684 456
Mobil:  725 684 455
E-mail: info@interiergroup.cz

Otevírací doba:

Pondělí   8 - 17h
Úterý   8 - 17h
Středa   8 - 17h
Čtvrtek   8 - 17h
Pátek   8 - 16h

 

Mapa

Mapa